Strona głównaFilozofia
Filozofia

Asortyment produkcji BISON-BIAL stanowią:

  • uchwyty tokarskie manualne samocentrujące i z niezależnym przesuwem szczęk
  • uchwyty tokarskie z mocowaniem mechanicznym oraz cylindry hydrauliczne i pneumatyczne
  • imadła - precyzyjne, maszynowe i ślusarskie
  • stoły i przyrządy podziałowe
  • wyroby tulejowo-trzpieniowe
  • oprawki VDI
  • wyroby specjalne wg indywidualnego zapotrzebowania Klienta.

Od momentu rozpoczęcia działalności w 1948 roku produkty marki BISON są znane ze swej wysokiej jakości, wytrzymałości i precyzji. Dziś, po ponad 60 latach, jesteśmy wiodącym producentem oprzyrządowania do obrabiarek o ugruntowanej pozycji na całym świecie. Za wysoką jakością naszych wyrobów najlepiej przemawiają: niezwykle długa trwałość użytkowa, dokładność, funkcjonalność, a także korzystne ceny.

W procesie rozwoju firmy dokładamy wszelkich starań, by produkty marki BISON były rozpoznawalne na świecie jako wyroby o najwyższym standardzie wykonania. Stale dążymy do podtrzymania wypracowanego przez szereg lat wizerunku BISON-BIAL S.A. jako synonimu doskonałości. W dalszym ciągu najważniejsze są jednak jakość i ciągły rozwój firmy, mające na celu spełnienia oczekiwań jej Klientów.

Dziś BISON-BIAL jest firmą zorientowaną na Klienta, która stawia na jakość, nowoczesne rozwiązania oraz rozwój w zakresie produkcji i procesów. Wymagało to pewnej reorganizacji oraz wprowadzenia realnych usprawnień obowiązujących procedur. Po wdrożeniu systemu SAP odbywające się w firmie procesy stały się bardziej przejrzyste i dały możliwość optymalnego wykorzystania możliwości przedsiębiorstwa. To z kolei pozwoliło podejmować kadrze firmy szybkie i skuteczne decyzje.

Spełniamy stawiane nam oczekiwania, wdrażamy niekonwencjonalne rozwiązania i podążamy za nowoczesnymi trendami otaczającej nas rzeczywistości. W dalszym ciągu wprowadzamy innowacje rynkowe, ulepszamy nasze produkty oraz w pełni angażujemy się w rozwiązywanie problemów Klienta. Jest to możliwe dzięki poświęceniu naszych pracowników oraz zintegrowanemu pionowo procesowi produkcji o ścisłej kontroli jakości wyrobów.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych wyrobów są opinie użytkowników oraz liczne wyróżnienia i nagrody, które niezmiernie nas cieszą i motywują do dalszej pracy. Największą radość sprawia nam jednak satysfakcja naszych Klientów.

Jakość na pierwszym miejscu

BISON-BIAL słynie z produkcji wysokiej jakości uchwytów tokarskich. Nasze uchwyty są wykonywane z wysokiej jakości odkuwek stalowych oraz odlewów żeliwnych. Hartowane i szlifowane powierzchnie robocze części współpracujących zapewniają doskonałe parametry wytrzymałościowe produktów oraz długi czas ich użytkowania.

Zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest zachowanie standardów jakości na każdym etapie produkcji. Umożliwia nam to nasza odlewnia żeliwa i wydział obróbki cieplnej. Dzięki ścisłej kontroli począwszy od wykonania odlewu do efektu finalnego naszych produktów wiemy o nich wszystko i jesteśmy w stanie zagwarantować ich najwyższą jakość.

Dbanie o jakość przejawia się również w każdym aspekcie działania naszego przedsiębiorstwa. Wszystkie procesy biznesowe w nim zachodzące podlegają ścisłej kontroli ISO, która znajduje odzwierciedlenie w naszych normach. Pomaga nam w tym świadomość, że jakość jest naszym wspólnym celem i odpowiedzialny za nią jest każdy z członków naszego zespołu.

W jaki sposób dbamy o jakość wyrobów?

Każdy produkt w naszej firmie poddawany jest dokładnej kontroli, w tym m.in. procedurze sprawdzanie siły zacisku i dokładności mocowania. Warunkiem oznaczenia wyrobu znakiem BISON-BIAL jest restrykcyjna kontrola spełnienia wszystkich norm jakościowych, obowiązujących w przedsiębiorstwie.

Szczycimy się faktem, że nasze normy zakładają wymagania znacznie ostrzejsze niż te przewidziane w normach DIN. Niezależnie od wielkości, nasze standardowe oraz precyzyjne uchwyty przewyższają dokładnością warunki tej normy. W miejscu, gdzie nasi konkurenci się zatrzymują, my zaczynamy naszą drogę do osiągania niezwykłej dokładności.

W celu zapewnienia Klientom wyrobów o najwyższej jakości stworzyliśmy linię produktów precyzyjnych BISON-BIAL. Zostały one zaprojektowane i skonstruowane w sposób umożliwiający realizację operacji wymagających niebywale wysokiej dokładności.

ISO 9001

Potrzeba stworzenia normy akceptowalnej na całym świecie pojawiła się wraz z globalizacją i wzrostem handlu zagranicznego. Wynikiem tego było opracowanie  przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną  (ISO) w 1987 roku rodziny norm ISO 9000 standaryzujących zarządzanie jakością. Do dnia dzisiejszego większość państw europejskich oficjalnie przyjęło normy ISO 9000.

ISO 9001 obejmuje ogólne standardy zarządzania jakością oparte na ośmiu zasadach: zorientowanie na klienta, przywództwo, zaangażowanie ludzi, podejście procesowe, systemowe podejście do zarządzania, ciągłe doskonalenie, rzeczowe podejście do podejmowania decyzji, wzajemne korzyści w stosunkach z dostawcami. W celu potwierdzenia spełnienia wymagań normy ISO 9001 i utrzymania certyfikatu jednostka certyfikująca zewnętrzna tj. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji (PCBC) przeprowadza coroczne audyty nadzoru.

Dumą firmy BISON-BIAL jest fakt, iż od wielu lat logo przedsiębiorstwa traktowane jest przez jego klientów jako symbol jakości, czego potwierdzeniem jest certyfikat na System Zarządzania Jakością zgodny z normą PN-EN ISO 9001, przyznany w 1997 r. przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji w Warszawie.

Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością przyznawany jest na okres trzech lat. W tym okresie jednostka certyfikująca nadzoruje funkcjonowanie Systemu poprzez audity nadzoru, które są przeprowadzane raz w roku. Polskie Centrum Badań i Certyfikacji należy do Międzynarodowej Sieci Jednostek Certyfikujących (IQNet) co skutkuje tym, że BISON-BIAL posiada także certyfikat IQNet.

Firma przykłada dużą wagę do nadzoru nad wiarygodnością wszelkich przeprowadzanych  kontroli, pomiarów i badań. Jednocześnie zapewnia swoim pracownikom szkolenia dotyczące Systemu Zarządzania Jakością w BISON-BIAL SA wg norm PN-EN ISO 9001. Dzięki temu wdrożenie Systemu przynosi sukcesy.

BISON-BIAL. Wieloletnia tradycja oraz nowoczesne rozwiązania w obróbce skrawaniem.

 

Certyfikat IQNet 101/7/2018

Certyfikat PCBC 101/7/2018